Agroturystyka od kuchni – Agroturystyka Mazury


mazuryZ sezonu na sezon rośnie liczba osób, którym znudziły się wyjazdy all inclusive do luksusowych hoteli i SPA. Poszukując nowych bodźców i wrażeń coraz chętniej powracają do tego, co rodzime, lecz niekoniecznie znane. Doceniają miejsca o niepowtarzalnym, domowym charakterze i wyjątkowym lokalnym stylu. Największą ilością tego typu miejsc cieszą się Mazury, które mimo, iż posiadają świetną i rozbudowaną bazę hotelową, inwestują w miejsca stylowe i oryginalne, które przyciągną nawet osoby podróżujące po całym świecie.

Agroturystyka na Mazurach dla rodzin z dziećmi to warunki z najwyższej półki, komfort, domowa, przepyszna kuchnia, lokalne produkty, atmosfera domowego ogniska, którą tworzą przemili właściciele, którzy nie stwarzają niepotrzebnego dystansu i chętnie przygarniają pod swój dach mieszczuchów. Można świetnie spędzić tu czas jeżdżąc ciekawymi trasami rowerowymi o różnej skali trudności, żeglując, jeżdżąc na rowerach wodnych, kitesurfingu, nartach wodnych, nurkując itd. Poza tym Mazury oferują także loty balonami, helikopterami, awionetkami, łowienie ryb lub zwiedzanie okolicznych zamków i poniemieckich bunkrów.

Na wyróżnienie wśród warmińskich gospodarstw agroturystycznych zasługuje zdecydowanie Stara Szkoła, która jest miejscem unikalnym i wysmakowanym. Mieści się ona w XIX-wiecznym poniemieckim budynku, gdzie kiedyś rzeczywiście mieściła się szkoła. Jest to bardzo spokojne miejsce, z klimatem i duszą, która będzie stanowić doskonałą odskocznię od miejskiego zgiełku i hałasu. Dla niejednego turysty okaże się zdecydowanie tym jedynym miejscem na ziemi. Do tego właśnie miejsca goście zjeżdżają licznymi grupami, które urzekła nie tylko okolica i jej historia, ale także kuchnia i lokalne przysmaki przygotowywane przez samą gospodynię, która ogromną wagę przywiązuje nie tylko do samu, ale także do samego wyglądu potraw.

Wszystkich chętnych zasmakowania tych dań i przyjrzenia się okolicznym atrakcjom radzimy – Zabierajcie swoje rodziny, dzieci, pakujcie walizki i przyjeżdżajcie na Mazury poznać Agroturystykę Mazurską.